Oficjalny polski profil Volkswagena podał na Twitterze informację, że już za kilka tygodni ruszą w Polsce rezerwacje Volkswagena ID. vel ID.3 / Neo. Elektryczny hatchback do sprzedaży trafi w 2020 roku i będzie pierwszym samochodem na świecie produkowanym na platformie MEB. Jego cena ma się rozpoczynać poniżej 130 tysięcy złotych.

Następca elektrycznego Golfa za moment w sprzedaży

Według oficjalnego komunikatu Volkswagena, przedsprzedaż VW ID. ma ruszyć 8 maja 2019 roku. Teraz polski oddział potwierdza, że rezerwacje na samochód będą dostępne również w Polsce, a cena auta będzie zaczynać się poniżej 130 tysięcy złotych.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji elektryczny Volkswagen ID. w najtańszej opcji będzie dysponował baterią o pojemności 48 kWh i napędem na tył. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, auto będzie o parędziesiąt tysięcy tańsze niż Nissan Leaf i powinno zaoferować lepszą specyfikację. Ale dopiero w 2020 roku, ponieważ dopiero wtedy ruszą dostawy auta.

Volkswagen ID. vel ID. Neo vel ID.3 jest autem segmentu C, ale ma zaoferować „kabinę wielkości Passata”. Auto zbudowane jest na platformie MEB i umożliwi ładowanie z mocą do 125 kW. Spodziewamy się, że nawet w najtańszej wersji osiągnie 280-290 kilometrów realnego zasięgu – a więc więcej niż Nissan Leaf 40 kWh (243 km), ale miej niż Nissan Leaf 62 kWh (346-364 km).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]