Renault Symbioz to wizja Renault dotycząca autonomicznych, elektrycznych samochodów. Symbioz ma łączyć w sobie funkcje auta i mieszkania, rozszerzając naszą przestrzeń życiową o środek transportu. Ale najciekawsze jest to, że auto już jest gotowe – a za kilka miesięcy ma zostać udostępnione dziennikarzom do testów.

Renault Symbioz – dom na kółkach

Zapowiedź Renault na pierwszy rzut oka wydaje się szalona, ale po bliższym zastanowieniu się nabiera głębokiego sensu. Wyobraźmy sobie bowiem, że po porannej toalecie wsiadamy do auta, które samo wiezie nas do pracy – a my ucinamy sobie jeszcze krótką drzemkę albo zjadamy śniadanie.

Według Renault właściciele Symbioza będą mogli i chcieli parkować auto w domu: bo jest czyste, elektryczne i piękne. Auto rzeczywiście ma stanowić przedłużenie domu, w którym będzie można rodzinnie spędzić czas w trakcie dojazdu do miejsca docelowego.

> Organiczne baterie StoreDot: 5 minut ładowania, 480 kilometrów zasięgu! [WIDEO]

Symbioz posiada drzwi typu gullwing, otwierane do góry. W zaprezentowanej konfiguracji przednie fotele samochodu ustawione są tyłem do kierunku jazdy:

Jednak Symbioz pozwala też na samodzielną jazdę. Na życzenie kierownica może się rozłożyć, a fotel kierowcy ustawić przodem do kierunku jazdy:

Dom i samochód mają być ze sobą zintegrowane. Symbioz będzie mógł ładować się podczas godzin z tańszą taryfą i oddawać energię, gdy zapotrzebowanie mieszkańców na energię elektryczną wzrośnie.

Renault Symbioz – kiedy premiera

Zgodnie z deklaracją Renault, Symbioz ma zadebiutować w sprzedaży w okolicy 2023 roku. A tymczasem już za kilka miesięcy wybrani dziennikarze będą mogli zobaczyć i przetestować auto na własną rękę.

> Tesla Model 3 ZNIKA ludziom z rezerwacji – co się dzieje?

Renault Symbioz ma dwa silniki o łącznej mocy 680 koni mechanicznych (500 kilowatów). Według deklaracji producenta, Symbioz ma zasięg 500 kilometrów „w realnych warunkach”. Auto ma się ładować do pełna w mniej niż godzinę i osiąga 100 kilometrów na godzinę w mniej niż 6 sekund.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]