Francuski portal L’Argus dowiedział się, że wiosną 2021 roku na rynku pojawi się zupełnie nowy elektryczny crossover Renault. Samochód powstanie na nowej platformie aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, którą zaprojektowano z myślą o elektrykach: CMF-EV. Auto nosi roboczą nazwę BCB.

Renault Morphoz a BCB – co będzie, czego raczej nie będzie

Przypomnijmy: Renault Morphoz to model pomiędzy zwykłym samochodem osobowym a crossoverem, który umożliwiał zmianę rozmiarów auta w zależności od potrzeb. Morphoz mógł być krótszy w mieście i większy przy dłuższych wycieczkach. Widać to odpowiednio na lewej i prawej ilustracji i… nie należy się spodziewać, że akurat ta funkcja zawita do nowego elektryka Renault.

Według informacji, które zdobył L’Argus, nowy model elektrycznego crossovera Renault powstaje na platformie CMF-EV, czyli tej samej, która posłużyła do skonstruowania Nissana Ariya (ilustracja poniżej). Auto do sprzedaży powinno trafić wiosną 2021 roku. To znaczy, że większość łańcucha dostaw została już przygotowana, a wkrótce mogą ruszyć pierwsze przymiarki do produkcji próbnej serii.

Nowy elektryk Renault ma należeć do segmentu B-SUV i lokować się pomiędzy Peugeotem e-2008 a DS Crossback E-Tense. Mielibyśmy zatem do czynienia z uzupełnieniem oferty – Renault Zoe należy do segmentu B. Według L’Argus rok później, w 2022, na rynku pojawi się kolejny elektryczny crossover Renault na platformie CMF-EV. Ten będzie większy, więc należy spodziewać się auta o rozmiarach C- lub D-SUV.

Prezentacja BCB (i ujawnienie jego nazwy?) ma mieć miejsce podczas Paris Motor Show 2020 na początku października bieżącego roku.

> Volkswagen prezentuje kilka funkcji VW ID.3. Dużo wizualizacji, niewiele działa? [wideo]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 1]