Zgodnie z oficjalnymi danymi w drugim kwartale 2019 roku Tesla dostarczyła 95 200 samochodów i wyprodukowała 87 048 egzemplarzy aut. Pod względem liczby dostaw to najlepszy wynik w historii, poprzedni rekord pochodził z czwartego kwartału 2018 roku, gdy udało się dostarczyć 90,7 tysiąca aut.

Rekord Tesli, kurs akcji w górę

Gdy 25 czerwca Elon Musk zachęcał pracowników do walki o rekord, niektórzy analitycy twierdzili, że firma jest w opałach i nie osiągnie nawet liczby 90 tysięcy sprzedanych samochodów. Okazało się jednak, że prawdopodobnie już tego dnia Tesla szła na rekord.

> Elon Musk: Wszystkie ręce na pokład, a kwartał będzie rekordowy!

95 200 aut, które trafiły w ręce nowych właścicieli, to aż o 51,1 procent lepiej niż w pierwszym kwartale 2019 roku. Prezes Tesli ostrzegał zresztą, że początek roku może być słaby. Później wyszło na jaw, dlaczego tak mówił: zmniejszono liczbę samochodów na terenie Ameryki, a wysłano je do Europy – zostały więc na kilka tygodni „zamrożone” na statkach i zaczęły mocno wpływać na wyniki dopiero w marcu 2019 roku.

Po ogłoszeniu liczby dostarczonych aut kurs akcji Tesli skoczył o 7 procent w górę. Nic dziwnego, nawet najbardziej optymistycznie nastawieni analitycy przewidywali maksymalnie 91 tysięcy samochodów odebranych przez klientów. Tymczasem firma chwali się, że uczyniła znaczący postęp w logistyce i usprawniła dostawy na całym świecie.

W drugim kwartale 2019 roku sprzedano 77,55 tysiąca Tesli Model 3 oraz w sumie 17,65 tysiąca Tesli Model S i Model X. Producent przyznał się, że na koniec czerwca 7,4 tysiąca aut nadal znajdowało się w drodze – zostaną one policzone w następnym okresie, tj. w trzecim kwartale 2019 roku.

Zdjęcie otwierające: dostawa Tesli w Kopenhadze (c) Tobi Sloth

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]