Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podała zasięg Audi e-tron zmierzony według własnych procedur. Okazuje się, że samochód przejedzie na jednym ładowaniu zaledwie 204 mile, czyli 328 kilometrów. Nie jest to oszałamiający wynik, chociaż pasuje do wcześniejszych szacunków.

Zasięg Audi e-tron słabszy niż Jaguara I-Pace, nie mówiąc o Tesli X

328 kilometrów Audi e-tron to wartość lepsza niż 322 kilometry Tesli Model X 60D, ale tego wariantu Tesli od dawna nie ma w ofercie. Co gorsza: Tesla X 60D dysponowała baterią o pojemności około 60 kWh, a Audi e-tron ma 95 kWh, z czego pojemność użyteczna wynosi 83,6 kWh (oficjalne oświadczenie producenta).

> TEST: Kia e-Niro vs Hyundai Kona Electric PLUS Jaguar I-Pace vs Audi e-tron vs Tesla Model X

Od e-trona lepiej wypada zarówno Jaguar I-Pace (377 km), jak i Tesla Model X 75D (383 km), nie mówiąc już o Teslach X z bateriami o pojemności 90-100 kWh (400+ kilometrów). Warto jednak dodać, że według pierwszych recenzji samochód osiągał raczej 350-400 kilometrów zasięgu. Z zastrzeżeniem, że były to modele prototypowe, niewykluczone więc, że dysponowały większą użyteczną pojemnością baterii:

> Recenzja Audi e-tron: doskonała jazda, wysoki komfort, taki sobie zasięg, a brak lusterek = porażka [Autogefuehl]
> Realny zasięg Audi e-tron zimą: 330 kilometrów [TEST Bjorna Nylanda]

Najważniejszym pocieszeniem dla nabywców Audi staje się zatem możliwość ładowania samochodu z mocą do 150 kW. Dzięki niej auto może szybko uzupełnić utraconą energię, co powinno skrócić sumaryczny czas podróży.

Inna sprawa, że w Polsce nie ma jeszcze stacji ładowania obsługującej więcej niż 50 kW, przynajmniej nikt o tym oficjalnie nie informuje. Pierwsze lokalizacje mają pojawić się już w 2019 roku. Wierzymy, że do końca 2020 roku urządzeń obsługujących 175 lub 350 kW będzie co najmniej kilka w najbardziej strategicznych punktach kraju (Stryków, Wrocław, Katowice, Trójmiasto, Warszawa).

Cena Audi e-tron 55 Quattro rozpoczyna się od 343 tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]