Dieter Zetsche, dotychczasowy szef Daimlera, odchodzi na emeryturę. Zastępuje go Ola Kaellenius, szef działu badawczo-rozwojowego w koncernie. W związku z tym wydarzeniem BMW nagrało reklamę, w której lekko naigrawa się z Mercedesa, ale jednocześnie ukazuje gigantyczny szacunek dla konkurenta.

BMW z głębokim ukłonem do Dra Z

Na filmie widać, jak osoba uderzająco podobna do Dietera Zetsche żegna się z pracownikami w Daimlerze, oddaje kartę wejściową, wyjeżdża z centrali firmy. Ostatni współpracownik odwozi go prosto do domu. Gdy znika za bramą wjazdową, pokazuje się napis „Wreszcie wolny”, a Zetsche wyjeżdża z garażu hybrydą plug-in, BMW i8.

 

Wydaje nam się, że to jedna z najbardziej kreatywnych reklam motoryzacyjnych ostatnich lat. Odczarowująca nieco skutki afery Dieselgate, która do więzienia doprowadziła już co najmniej prezesa Volkswagena i Audi oraz która spowodowała, że Zetsche odszedł na emeryturę wcześniej niż planował.

> Dieter Zetsche przestaje być szefem Daimlera. Nowy prezes i przewodniczący od maja 2019

Rzecz jasna Mercedes nie pozostał dłużny BMW. Firma odpowiedziała, że jest pewna, że Zetsche zdecydował się przejść na Mercedesa EQ (źródło).

Życzymy naszym Czytelnikom, żeby wszyscy konkurenci podobnie komentowali ich odejście na emeryturę. Ale bez afer 😉

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]