Audi oficjalnie zapowiedziało, że pierwsze elektryczne Audi w historii – model e-tron – zostanie zaprezentowane 17 września w Stanach Zjednoczonych. Będzie to światowa premiera samochodu, w trakcie której zostanie uruchomiony mechanizm rezerwacji aut w USA.

Elektryczne Audi e-tron, czyli rodzinny SUV

Według pierwotnych postanowień samochód miał zostać zaprezentowany 30 sierpnia w Brukseli, podczas Audi Summit. Z decyzji się jednak wycofano, ponieważ tuż po ogłoszeniu daty zaaresztowano prezesa koncernu w związku z zarzutami związanymi z fałszowaniem emisji spalin:

Teraz postanowiono, że premiera odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Aby zarezerwować auto, trzeba będzie złożyć w depozycie 1 000 dolarów (źródło), czyli równowartość 3,7 tysiąca złotych. Dla porównania: aby w Polsce zapisać się do kolejki na elektryczne Audi, należy przygotować 5 tysięcy złotych.

> Elektryczne Audi e-tron możliwe do zarezerwowania w Polsce

Samochód ma być dostępny w amerykańskich salonach w 2019 roku. Bezpośrednią konkurencją Audi e-tron wydaje się być Tesla Model X, czyli duże rodzinne auto amerykańskiego producenta. Ostatecznie będzie to jednak wiadomo po premierze, gdy poznamy wszystkie parametry samochodu.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]