Od września 2019 roku straż miejska w Poznaniu ma do dyspozycji zupełnie nowy samochód. To elektryczny Hyundai Kona z baterią o pojemności 64 kWh, który w mieście powinien spokojnie pokonywać grubo ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Hyundai Kona Electric w Poznaniu

Wygląda na to, że pierwsza fala kilkunastu sztuk Hyundaia Kona Electric, która trafiła do Polski, rozeszła się nie tylko wśród osób fizycznych i firm, ale też wśród rozmaitych służb. Straż miejska w Poznaniu właśnie pochwaliła się zakupem wartego około 200 tysięcy złotych zgrabnego Hyundaia Kona Electric.

Samochód należy do segmentu B-SUV, oferuje 415 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym, ale w mieście, przy wolniejszej jeździe z częstymi hamowaniami, bez problemu powinien osiągać wartość podawaną przez procedurę WLTP, czyli 449 kilometrów na jednym ładowaniu.

> Nowy Hyundai Kona Electric (2020) nieco tańszy i z opcjonalną ładowarką 3-fazową dla wersji 64 kWh [Niemcy]

Jak informuje portal ePoznan.pl (źródło), podczas jednej zmiany funkcjonariusze przejeżdżają średnio około 100 kilometrów. Łatwo zatem wywnioskować, że dwie zmiany w ciągu doby bez problemu obsłużyłby również Hyundai Kona Electric 39,2 kWh, który według normy WLTP osiąga do 289 kilometrów na jednym ładowaniu (zasięg realny w trybie mieszanym: około 250 km).

Gratulujemy i zazdrościmy 🙂

Zdjęcie: (c) ePoznan.pl

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]