Porsche Taycan – tak będzie się nazywało pierwsze elektryczne Porsche ery nowożytnej, które dotychczas rozwijane było pod nazwą Porsche Mission E. Co oznacza „taycan”? Według cytowanej przez Reutersa wypowiedzi jest to „skoczny młody koń”.

Porsche Taycan: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Porsche Taycan zostanie wyposażone w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 600 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma trwać około 3,7 sekundy, a zasięg auta na jednym ładowaniu ma wynieść do 500 kilometrów (według nieznanej procedury).

Elektryczne Porsche jest zwiastunem nowej strategii koncernu, który w 2025 roku chce osiągnąć 25 procent sprzedaży na pojazdach zelektryfikowanych (elektrycznych i nowoczesnych hybrydach). Na bazie Porsche Taycan zbudowane zostanie Porsche Mission E Cross Turismo, czyli crossover/SUV Taycan.

> Elektryczne Porsche Mission E Cross Turismo: wrażenia z jazdy i wnętrza dziennikarzy Auto Bild

Nowy model trafi do sprzedaży w 2019 roku. Cena Porsche Taycan jest trudna do określenia, media szacują ją na kwotę od 320 do 470 tysięcy złotych.

Na ilustracji: Oliver Blume informuje o handlowej nazwie Porsche Mission E / Porsche Taycan z okazji 70-lecia koncernu Porsche (c) Christiaan Hetzner / Twitter

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]