Na Twitterze pojawił się e-mail, który opublikował użytkownik Alex Roy. Wynika z niego, że elektryczne Porsche Taycan zadebiutuje w trzech wersjach (bazowa, 4s i Turbo), a jego cena będzie rozpoczynać się od dziewięćdziesięciu kilku tysięcy dolarów. W Polsce byłaby to równowartość około 430-450 tysięcy złotych.

Ceny Porsche Taycan: od 90+ do 130 tysięcy dolarów za wariant bazowy

Zgodnie z e-mailem od człowieka podpisanego jako „Globalny Ambasador Marki” (źródło), samochód zostanie zaoferowany w następujących wersjach:

  • Porsche Taycan, cena od 90+ tysięcy dolarów,
  • Porsche Taycan 4s, cena od 95+ tysięcy dolarów,
  • Porsche Taycan Turbo, cena od 130+ tysięcy dolarów.

Jak by to wyglądało u nas?

Postanowiliśmy porównać te liczby z cenami Porsche w Polsce. Najbliższe do powyższych kwoty znaleźliśmy przy Porsche Panamera 4, Porsche Panamera 4 Executive oraz Porsche Panamera GTS/GTS Sport Turismo. Gdyby nasze typy były słuszne, ceny Porsche Taycan w naszym kraju wynosiłyby odpowiednio:

  • Porsche Taycan: ceny od 430-450 tysięcy złotych (Panamera 4 od 433,7 tysiąca złotych),
  • Porsche Taycan 4s: cena od 470-500 tysięcy złotych (Panamera 4 Executive od 477,3 tys. zł),
  • Porsche Taycan Turbo: cena od 650 tysięcy złotych (Panamera GTS od 641,2 tys. zł, Panamera GTS Sport Turismo od 655,9 tysiąca złotych).

Oczywiście kwoty są szacunkami bazującymi na dzisiejszym (28.12.2018) kursie euro i dolara, a nieuwzględniające ewentualnych bonusów i opodatkowań, dlatego w przyszłości mogą ulec zmianie. Pojawiają się również sugestie, że mail mógł zostać sfabrykowany.

> NIEMCY. Tesla otworzyła konfigurator Tesla Model 3, cena od 55 400 euro, co dałoby 263 tysiące złotych w Polsce

Co ciekawe, o trzech wariantach auta pisaliśmy dokładnie rok temu. Dziennikarz magazynu Automobile dowiedział się wtedy, że samochód pojawi się w sprzedaży w 2019 roku, będzie oferowany w wersjach o mocach 402, 536 i 670 KM. Jako ciekawostkę warto dodać, że Taycan będzie prawdopodobnie pierwszym powszechnie dostępnym samochodem elektrycznym, w którym zostanie zastosowana dwubiegowa przekładnia.

Dla porównania najtańsza Tesla Model S kosztuje dziś w Polsce 410-420 tysięcy złotych, co sugeruje, że Porsche może być pozycjonowane jako auto droższe:

Ceny samochodów elektrycznych w Polsce. Zestawienie pochodzi z początku grudnia i nie uwzględnia podwyżki ceny Nissana Leafa (2018)

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]