Porsche oficjalnie zrezygnowało ze sprzedaży Porsche Macan i Porsche Panamera z silnikami Diesla. Jako powód podano „zmianę pokoleniową”. Od teraz nowe modele będą dostępne tylko z silnikami benzynowymi lub napędami hybrydowymi.

Porsche całkowicie zrezygnuje z diesli?

Z oferty wypadły właśnie Porsche Macan S Diesel oraz Panamera 4S Diesel. Nieco wcześniej niemiecki producent zdecydował, że nowa wersja Cayenne również pojawi się bez silnika Diesla – choć ten napędzał SUV-a Porsche od 2009 roku.

> Szwajcaria zakazuje rejestracji Porsche Cayenne [DIESELGATE]

Tego, że modele zostaną wycofane ze sprzedaży, można się było spodziewać już wcześniej. Obydwa wspomniane auta jako jedyne nie otrzymały zaktualizowanych wyników spalania w nowym cyklu WLTP.

Co ciekawe, Porsche podaje, że w linii Panamera, silnik Diesla stanowił około 15 procent sprzedaży. Modele benzynowe odpowiadały za 35 procent, a warianty hybrydowe – za 50 procent całej sprzedaży liczącej 11 tysięcy sztuk na świecie.

Warto przy okazji dodać, że w czwartek, 22 lutego 2018 roku, niemiecki Federalny Sąd Administracyjny ma wydać wyrok, na bazie którego samorządy będą – lub nie będą – mogły zakazać wjazdu diesli do centrów miast.

> Inżynier VW skazany na 40 miesięcy więzienia [DIESELGATE]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Cofnięta homologacja dla Porsche Macan? To niewykluczone:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]