Uchwycone wczoraj zdjęcia szpiegowskie Porsche Mission E i jadących za nim aut Tesla Model S i Tesla Model X okazały się… wewnętrznymi testami Porsche! Firma najwyraźniej sprawdza, jak wypada Mission E vs Tesla Model S oraz Mission E kontra Model X.

Porsche Mission E vs Tesla Model S

Od wczoraj obiegają internet zdjęcia sznureczka Porsche Mission E i jadących za nimi dwóch Tesl: czerwonego Modelu S i białego Modelu X. Jak wyśledzili dziennikarze Motor1, wszystkie auta należą do Porsche i będą testowane z Mission E.

Porsche już na wystawie w Frankfurcie zaskoczyło świat deklaracją, że choć nowy elektryczny Mission E wygląda sportowo i przypomina 911, to wersja produkcyjna, owszem, będzie miała napęd z prototypu, ale zostanie wykonana w nadwoziu sedan. Koncern chciał umieścić w ten sposób Mission E między 911 i Panamerą.

> Porsche Panamera Hybrid – gorsze niż Tesla Model S, ale za to droższe

Mission E – cena, baterie, zasięg

Porsche Mission E będzie dostępne w trzech różnych wariantach pojemności akumulatorów. W wersji podstawowej, która ma kosztować około 73 tysiące euro (równowartość 317 tysięcy złotych), samochód przejedzie na jednym ładowaniu maksymalnie 250 kilometrów [szacunki www.elektrowoz.pl]. Wersja bogatsza ma mieć zasięg 336 kilometrów (Porsche Mission E NEDC = 500 km).

Premierę auta zapowiedziano na 2019 rok.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.1]