Niemiecki tuner AC Schnitzer zaprezentował BMW i8 przerobione na radiowóz policyjny. Ma ono występować w ogólnoniemieckiej kampanii, której celem jest promowanie zgodnego z przepisami tuningu. Samochód został zaprezentowany podczas Essen Motor Show 2018.

BMW i8 jako radiowóz

Samochód został oklejony w policyjne barwy z użyciem oklein winylowych. Dorzucono mu też karbonowe dyfuzory, akcesoria oraz – oczywiście – niebieskie policyjne „koguty” na dachu. Z tyłu pojawiło się karbonowe skrzydło, a felgi wymieniono na 21-calowe AC1 LIghtweight Forged Wheels in BiColor. Z oponami Hankook udało się zaoszczędzić około 4,4 kilograma na każdym kole.

> Cennik Greenway 2019: Podwyżka o 16 procent i abonamenty

Nie informowano o zmianach w zespole napędowym, dlatego można się spodziewać, że samochód pozostał z tym samym silnikiem elektrycznym o mocy 133 KM (98 kW) i baterią o pojemności 7,1 kWh oraz 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem spalinowym o mocy 231 KM (170 kW). Nie jest to więc auto nadające się do długotrwałych szybkich pościgów, ale na ulicach miasta mogłoby się nieźle sprawdzić.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]