Niemiecki tuner AC Schnitzer zaprezentował BMW i8 przerobione na radiowóz policyjny. Ma ono występować w ogólnoniemieckiej kampanii, której celem jest promowanie zgodnego z przepisami tuningu. Samochód został zaprezentowany podczas Essen Motor Show 2018.

BMW i8 jako radiowóz

Samochód został oklejony w policyjne barwy z użyciem oklein winylowych. Dorzucono mu też karbonowe dyfuzory, akcesoria oraz – oczywiście – niebieskie policyjne „koguty” na dachu. Z tyłu pojawiło się karbonowe skrzydło, a felgi wymieniono na 21-calowe AC1 LIghtweight Forged Wheels in BiColor. Z oponami Hankook udało się zaoszczędzić około 4,4 kilograma na każdym kole.

> Cennik Greenway 2019: Podwyżka o 16 procent i abonamenty

Nie informowano o zmianach w zespole napędowym, dlatego można się spodziewać, że samochód pozostał z tym samym silnikiem elektrycznym o mocy 133 KM (98 kW) i baterią o pojemności 7,1 kWh oraz 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem spalinowym o mocy 231 KM (170 kW). Nie jest to więc auto nadające się do długotrwałych szybkich pościgów, ale na ulicach miasta mogłoby się nieźle sprawdzić.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]