Podczas festiwalu Goodwood Festival of Speed, dyrektor operacyjny Polestara potwierdził, że samochód pojawi się na rynku już w 2019 roku. Cena samochodu ma się rozpoczynać od około 150 tysięcy złotych (równowartość).

Polestar 2: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Elektryczny Polestar 2 ma należeć do niższego segmentu aut, w których niższą cenę łączy się z dużym wolumenem sprzedaży. Cena samochodu ma się rozpoczynać od równowartości około 150 tysięcy złotych (~30 tysięcy funtów) – co jest kwotą zaskakująco niską, jeśli wziąć pod uwagę, że od identycznego pułapu startuje obecnie Nissan Leaf 2:

Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce (lipiec 2018). Auta oznaczone gwiazdką (*) nie są dostępne oficjalnie w sprzedaży, a ich cenę oszacowaliśmy na podstawie innych rynków (c) www.elektrowoz.pl

Polestar 2 (2019) prawdopodobnie będzie wywodził się z Volvo 40.2 Concept, co sugeruje, że będzie tożsamy z nowym Volvo V40 (2019) oraz będzie bardzo blisko spokrewniony z Volvo XC40 (pierwotnie: Volvo 40.1 Concept).

Samochód zostanie zbudowany na platformie CMA i dostępny będzie wyłącznie w wersji elektrycznej, co z kolei podpowiada nam, że jego zespół napędowy trafi również do Volvo XC40 i Lynk&Co 01.

Volvo 40.1 Concept (po lewej) oraz Volvo 40.2 Concept (po prawej). Pierwsze z aut przerodziło się w nowe Volvo XC40, z drugiego powstanie prawdopodobnie Polestar 2 oraz Volvo V40 (c) Volvo

Autocar spekuluje (źródło), że samochód będzie miał ponad 500 kilometrów zasięgu, co wydaje się świetnym wynikiem – ale raczej nie będzie to opcja dostępna w podstawowej cenie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.6]