Użytkownik Drew Whelchel zamieścił na Facebooku zdjęcie bagażnika Tesli Model Y. Bez trzeciego rzędu siedzeń przestrzeni wydaje się być całkiem sporo – ale największą różnicę robi klapa podnosząca się wraz z tylną szybą. Z kolei czytelnik portalu Electrek porównał Model Y i Model 3 stojące obok siebie, by uzyskać kilka istotnych wymiarów elektrycznego crossovera na bazie Modelu 3.

Tesla Model Y: wymiary i pojemność bagażnika

Zacznijmy od bagażnika: bez trzeciego rzędu siedzeń przestrzeń sprawia wrażenie długiej (głębokiej), ale z dość wysoko położoną podłogą. Niewykluczone, że pod tą ostatnią znajduje się dodatkowa przestrzeń na przewody – widać je za prawą wnęką na koło.

Gdyby dołożyć tam zapowiedziane przez Teslę dwa dodatkowe siedzenia, na bagaże zostałoby raptem około 40 centymetrów.

 

 

Ostateczne wymiary Tesli Model Y nie są jeszcze znane, ale czytelnik portalu Electrek, Bob Silvern, przeprowadził porównanie samochodów na podstawie poniższego zdjęcia:

Wynika z niego, że wysokość Tesli Model Y to 1,66 metra (Model 3: 1,44 metra), a prześwit z 19-calowymi felgami wynosi 21,1 centymetra (Model 3: 17,5 cm). Dolna linia szyb w przednich drzwiach zaczyna się na wysokości 1,09 metra (Model 3: 0,92 metra, źródło). Czytelnik nie uwzględniał w obliczeniach, że Tesla Model Y stoi dobre kilkanaście centymetrów bliżej, co powoduje optyczne powiększenie auta.

> Ford Mustang Mach-E i Tesla Model Y będą szły łeb w łeb? Model Y z większym zasięgiem, Mustang Mach-E „aspirujący”

Z porównania wyłania się obraz samochodu o ponad 20 centymetrów wyższego od Tesli Model 3, z wyżej idącą linią szyb, a więc wyżej zamocowanymi siedzeniami. Przełoży się to na wyższą pozycję za kierownicą, większą przestrzeń na nogi, a z tyłu – dzięki klapie bagażnika otwieranej wraz z szybą – łatwiejsze pakowanie bagaży.

Wielu miłośników Tesli zaczyna twierdzić, że te modyfikacje sprawią, że Tesla Model Y będzie kojarzyć się raczej z pomniejszonym Modelem X niż Modelem 3. I to mimo faktu, że Model Y powstał na bazie 3-ki, a dla wielu jej posiadaczy stanowi tylko „napompowaną” wersję ich samochodu.

> Tesla Model Y: zasięg  500+ km, dostawy od marca, obecny potencjał produkcyjny całej Tesli – ponad 0,6 mln aut

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 3.6]