Interesująca sprawa z Norwegii. Taksówkarz postanowił domagać się od Tesli odszkodowania za czas, który jego auto spędziło w warsztacie. Ostatecznie otrzymał zadośćuczynienie, producent odkupił też jego samochód, ale Norweg musiał zadeklarować, że nigdy więcej nie zdecyduje się na żadną Teslę.

Dostajesz odszkodowanie i zakaz na całe życie

Henrik Svindal kupił Teslę Model X, by jeździć nią jako kierowca taksówki. Jednak w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy auto trafiło do warsztatu 11 razy na łącznie 26 dni – czyli niemal 10 procent czasu spędziło w serwisie. Problemem był choćby różowy kolor, który pojawił się na oparciu przedniego fotela (i który niewątpliwie pochodził z firmowej bluzy taksówkarza).

Właściciel samochodu skarżył się, że mechanicy producenta tuszowali objawy, natomiast nie rozwiązywali problemów u źródła. Dlatego zdecydował się pójść ze sprawą do sądu, co doprowadziło do ugody jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Kierowca miał otrzymać 3 000 koron norweskich zadośćuczynienia za każdy 1 dzień przestoju (równowartość 1 172 złotych, źródło).

> Tesla na Autopilocie zahamowała BEZ POWODU. Jadący za nią samochód wpakował się jej w bagażnik [Innherred]

Po kolejnej naprawie właściciel auta wysłał firmie rachunek na łącznie 120 tysięcy koron (46,9 tysiąca złotych), bo na tyle wyliczył swoje straty spowodowane niedostępnością samochodu. Tesla nie przystała na tak wysoką kwotę, więc taksówkarz skierował sprawę do pierwszej instancji norweskiego sądu: do Rady Pojednawczej (Mediacyjnej).

Wygrał.

Po kilku zwrotach akcji sąd zadecydował ostatecznie, że Tesla ma mu zapłacić wspomniane 120 tysięcy koron. Producent finalnie odkupił też jego Model X – i zapłacił za samochód więcej niż Norweg w 2017 roku. Svindal z kolei musiał podpisać deklarację, z której wynika, że ani teraz, ani w przyszłości nie kupi samochodu Tesli.

> Wirus a CO2 – zmroziło mnie [felieton]

Zdjęcie otwierające: Henrik Svindal i jego była Tesla Model X (c) Dagens Naeringsliv

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 102 głosów Średnia: 4.7]