Pininfarina to włoska marka projektowa, która od kilku lat należy do indyjskiej Mahindry. Firma (Pininfarina) właśnie zapowiedziała, że w 2020 roku wprowadzi na rynek własne luksusowe auto elektryczne.

Elektryczna Pininfarina, czyli Mahindra

Włoska marka dobrze się kojarzy, ale od dobrych kilkunastu lat nie ma żadnych szczególnych osiągnięć. Z kolei Mahindra ma wielki apetyt na podbój amerykańskiego rynku, jednak nie chce wykorzystywać do tego celu marki kojarzącej się z traktorami.

Percepcja jest o tyle krzywdząca, że Mahindra jest aktywna w Formule E. Firma-matka ma więc sporo doświadczeń z nowoczesnymi pojazdami elektrycznymi.

> Zużycie baterii w Teslach: 6% po 100 tysiącach kilometrów, 8% po 200 tysiącach

Dlatego Pininfarina w 2020 roku planuje wprowadzić na rynek własne sportowe acz luksusowe auto elektryczne. Firma zechce pójść ścieżką wytyczoną przez Rimaca. Auto ma zadebiutować „globalnie”, choć można się spodziewać, że będzie celować właśnie w bogaty amerykański rynek. Nie będzie więc tanio.

Mówi się, że równolegle do auta sportowego, Mahindra wprowadzi do obiegu jeszcze jeden pojazd. Ma to być elektryczny SUV sprzedawany pod marką SsangYong, który będzie konkurował z Jaguarem I-Pace i Audi e-tron Quattro.

Na ilustracji: projekt Pininfariny dla Hybrid Kinetic (c) Pininfarina

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]