Najtańsza Tesla Model 3 Standard Range (SR) miał być mocno okrojoną wersją droższego wariantu Standard Range Plus (SR+). Jednak pierwsze dostarczone auto sugeruje, że jest to po prostu edycja SR+ z pewnymi blokadami na poziomie oprogramowania, ale z tym samym wyposażeniem.

Tesla Model 3 SR+ a Tesla Model SR – podobieństwa i różnice

Tesla Model 3 Standard Range Plus to najtańsza dostępna dziś w Europie wersja Modelu 3. Auto posiada baterię o pojemności około 54,5 kWh oraz zasięg 386 kilometrów (415 km WLTP). Przyspieszenie do 100 km/h trwa 5,6 sekundy. Jednak w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dostępna jest jeszcze tańsza edycja samochodu, obiecywana od lat Tesla Model 3 „za 35 tysięcy dolarów”, czyli wariant Standard Range (bez „Plus”).

Według pierwszych informacji edycja Standard Range miała dysponować baterią o pojemności około 50 kWh i zasięgiem 354 kilometrów. Wnętrze miało być wykonane z najtańszych materiałów, auto miało nie posiadać podgrzewanych i regulowanych foteli, otrzymałoby podstawowy zestaw audio i nawigację bez poglądu korków (ruchu) i map satelitarnych.

> JEST! Najtańsza Tesla Model 3 za 35 tysięcy dolarów trafia na rynek

Okazuje się jednak, że gdy potencjalny nabywca się nachodzi i przekona sprzedawcę [w Stanach Zjednoczonych], to otrzyma edycję Standard Range z pakietem znacznie bogatszym niż zapowiadano. Zasięg, owszem, zostanie ograniczony do 354 kilometrów, ale w zestawie będą elektrycznie regulowane fotele i wiązki ogrzewania do przednich i tylnych foteli. Co najciekawsze, podgrzewanie zostanie ograniczone wyłącznie do foteli przednich.

W Tesli Model 3 Standard Range nie ma też świateł przeciwmgielnych i, tutaj już zgodnie z obietnicą, podglądu ruchu drogowego na żywo. Brakuje też podstawowej wersji Autopilota, którą jednak można dokupić. Jest natomiast nieco lepszy zestaw audio.

Warto dodać, że taki pakiet czyni z samochodu prawdziwą okazję – nic dziwnego więc, że Elon Musk broni się rękami i nogami przed sprzedawaniem taniej edycji. Nawet mimo ostatnich podwyżek cena opisywanej Tesli Model 3 Standard Range w Polsce wynosiłaby około 190 tysięcy złotych.

Niestety: ten wariant nie jest jeszcze dostępny na naszym kontynencie. A szkoda…

Zdjęcia wyposażenia i dodatkowe szczegóły: Electrek

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]