Supercar Blondie została zaproszona do zaprezentowania na swoim kanale Peugeota e-Legend Concept. Pokazano auto jeżdżące w trybie autonomicznym, ale również kierowane przez właścicielkę kanału. Internautom bardzo przypadło go gustu wzornictwo, chociaż podśmiewano się z topornego dźwięku silników elektrycznych rozkładających kierownicę.

Peugeot e-Legend Concept – zwiastun nadchodzących czasów?

Peugeot znany jest z tego, że prezentuje odważne wzorniczo, nietypowe stylistycznie koncepty swoich samochodów. Lecz gdy nadchodzi czas produkcji, auta albo znikają, albo przechodzą przez arkusz kalkulacyjny księgowego, który skrupulatnie przerabia każdą świecącą się na czerwono komórkę na wersję podświetloną na zielono. Przykładem może być choćby Peugeot Fractal (sprawdź).

Peugeot Fractal – elektryczny samochód miejski z 2015 roku. Nigdy nie trafił do produkcji (c) Peugeot

Podobnie może być z Peugeotem e-Legend Concept. Zaprojektowany w stylistyce lat siedemdziesiątych i nawiązujący do Peugeota 504 – zarówno z zewnątrz, jak i w środku – podpowiada nam kierunek, w którym idzie francuski producent. Nie wiadomo jednak, czy auto kiedykolwiek trafi do produkcji.

A szkoda. Auto dzięki dwóm silnikom ma oferować 300 kW (408 KM) mocy i 800 Nm momentu obrotowego, co pozwoli na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Baterie o pojemności 100 kWh powinny zagwarantować 600 kilometrów na jednym ładowaniu według WLTP. Oczywiście dane techniczne to papierowe obietnice: na licznikach widać, że po krótkiej prezentacji jazdy autonomicznej zasięg auta spada z „546” do „540”, rzekomo „kilometrów”.

> Peugeot e-208: cena od 159 tysięcy złotych [oficjalnie, Holandia]

Zachwyty Supercar Blondie (prywatnie: Alexa Hirschi) mogą być nieco drażniące, szczególnie w kontekście dużej surowości konceptu. Film warto jednak przejrzeć, ponieważ zarysowują się na nim trendy projektowe, które będą wyraźne w przyszłej dekadzie: chowająca się kierownica, cofające się pedały, ekrany dla pasażerów, duży ekran z obrazem z kamer itd.:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]