Pan Robert, nasz Czytelnik, który regularnie śledzi oferty dotyczące elektryków na Otomoto, wychwycił kolejną ciekawostkę. Znalazł nowe Renault Zoe ZE 40 w cenie 107 500 złotych. Katalogowo ten model startuje od 133 900 złotych, dealer mówi nawet o 135 100 złotych – czyli na dzień dobry otrzymujemy ponad 25 procent rabatu w stosunku do ceny sprzed kilku tygodni!

Nowe Renault Zoe na Otomoto – niezła oferta!

Renault Zoe to samochód elektryczny segmentu B – wielkości Toyoty Yaris – konkurujący z Oplem Corsa-e i Peugeotem e-208. Oferowany na Otomoto wariant wyposażenia „Life” jest podstawową edycją samochodu, która zawiera 15-calowe obręcze stalowe, automatyczną klimatyzację, światła dzienne typu LED czy dwa zagłówki na tylnej kanapie.

Niezbyt bogato, ale trzeba pamiętać, że w podwoziu nadal mamy do dyspozycji baterię o pojemności użytecznej 41 kWh, która pozwala na przejechanie niemal 270 kilometrów na jednym ładowaniu (tryb mieszany, spokojna jazda, dobra pogoda). Samochód wyposażony jest w złącze ładowania Typu 2 umożliwiającym uzupełnianie energii z mocą do 22 kW – to maksimum możliwości tego samochodu, w tej wersji nie znajdziemy opcji ładowania przez CCS.

Koła napędzane są silnikiem R90 o mocy 68 kW (92 KM) i momencie obrotowym 220 Nm. Nie jest to autostradowa rakieta – rozpędza się do 135 km/h, przyspiesza do 100 km/h w 13,5 sekundy – ale samochód posłużył nam do udanej rodzinnej wyprawy przez pół Polski. I wszyscy byli naprawdę zadowoleni mimo obowiązkowego postoju na ładowanie w Sieradzu:

> Samochód elektryczny i podróż z dziećmi, czyli Renault Zoe przez Polskę [WRAŻENIA, test zasięgu]

Naszą uwagę zwróciło coś jeszcze. Otóż zdjęcia są uproszczone i poglądowe, a wystawiający salon mówi o dostępności auta w ciągu 2 tygodni. Czyżby to oznaczało, że w najbliższym okresie doszło do poważnej przeceny Renault Zoe we wszystkich wersjach? Ostatnie ceny, jakie udało nam się zanotować, pochodziły z końca sierpnia 2019 roku (linia czerwona, linia purpurowa) – wyjątkiem jest tutaj najnowsze Renault Zoe ZE 50 (linia czarna):

Ogłoszenie można znaleźć TUTAJ.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.3]