Volvo zaprezentowało wnętrze elektrycznego Volvo XC40. System multimedialny (ang. infotainment) auta będzie wykorzystywał Android Automotive OS, dzięki czemu zostanie wyposażony w Asystenta i Mapy Google. Producent chwali się, że z czasem pojawią się jego kolejne aktualizacje.

Elektryczne Volvo XC40 coraz bliżej

Premiera Volvo XC40 z napędem elektrycznym odbędzie się już za tydzień, 16 października. Dlatego Volvo zdradza kolejne informacje na temat auta. Poznaliśmy już wygląd zespołu napędowego i strukturę nadwozia oraz fragmenty karoserii, teraz przyszedł czas na wnętrze XC40. Otóż… zupełnie się ono nie różni od wersji spalinowej.

Dopiero po bliższym przyjrzeniu się zauważymy ikony na wyświetlaczu znane z telefonów z Androidem. To aplikacje dostępne w ramach systemu Android Automotive OS, czyli wariantu Androida przyciętego na potrzeby producentów samochodów.

> Volvo XC40 Electric na kolejnych teaserach. Specyfikacja Polestar 2 czy słabsza?

Google, producent systemu, eksponuje Asystenta i sterowanie głosem, ale z punktu widzenia kierowców ważniejsze mogą być Mapy Google wraz z algorytmami obliczającymi drogę, informacjami na temat ruchu drogowego czy ograniczeń szybkości.

Możliwości samochodu będzie można zwiększyć za pomocą aplikacji dostępnych w Sklepie Google – Volvo wspomina również o dużych aktualizacjach online oraz o bezpośredniej łączności z urządzeniami inteligentnymi znajdującymi się w domu (ang. smart-home devices, źródło).

Oprócz tego producent obiecuje monitorowanie stanu XC40 i zarządzanie nim z poziomu aplikacji Volvo On Call. Wśród standardowych funkcji ma się znaleźć sprawdzanie poziomu naładowania baterii, uruchamianie klimatyzacji przed wyruszeniem w drogę, zdalne otwieranie i zamykanie auta czy wreszcie opcja dzielenia się cyfrowymi kluczykami.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]