Portal Autoblog wykonał zdjęcia testów drogowych Porsche Taycan Cross Turismo, czyli crossovera/kombi na bazie elektrycznego Porsche Taycan. W stosunku do prototypu samochód wygląda nieszczególnie atrakcyjnie. Z tyłu, jak zwykle w Porsche, pojawiły się fałszywe końcówki rur wydechowych.

Szpiegowskie zdjęcia Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan Cross Turismo powinno zadebiutować na rynku po Porsche Taycan. Samochód powstanie na tej samej platformie co Taycan, a różnić ma się przede wszystkim wyglądem nadwozia: zamiast sedana – auta, w którym klapa bagażnika podnosi się bez tylnej szyby – otrzymamy wyżej zawieszone kombi. Na pierwszych wizualizacjach Cross Turismo prezentowało się tak jak poniżej.

Na szpiegowskich zdjęciach sylwetka prezentuje się inaczej, zaginął gdzieś nowoczesny sznyt, samochód zaczął wyglądać jak kolejne Porsche. Mogą za to odpowiadać maskowania, które widać na reflektorach, tyle, a może też na dachu i progu samochodu. Z drugiej strony: szczeliny między tylnymi drzwiami, błotnikiem i zderzakiem biegną się tak samo, co sugeruje, że artystyczna wizja (srebrna) i prototyp wcale tak bardzo się od siebie nie różnią.

Dziennikarze portalu Autoblog twierdzą, że widoczny na zdjęciach prototyp jest podobny do Panamery Sport Turismo, a najistotniejsza różnica to port ładowania na błotniku z przodu.

Porsche Panamera Sport Turismo

Data premiery elektrycznego Porsche Taycan Cross Turismo nie jest znana. Biorąc jednak pod uwagę, że auto uczestniczy w zimowych testach, samochód może zawitać na rynek tuż po Taycanie – czyli w okolicy 2021 roku. Auto zapewne zostanie wyposażone w baterię o pojemności 90+ kWh i obsłuży szybkie ładowanie z mocą do 350 kW.

Warto poczytać: Porsche Taycan Sport Turismo electric wagon spied testing in Europe

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]