Bloomberg przygotował zestawienie produkcji samochodów przez Teslę na tle innych marek. Szczególnie interesujące jest porównanie Tesla kontra Toyota. Widać na nim wyraźnie, że amerykańskiemu producentowi aut sporo jeszcze brakuje do fabryk Toyoty, ale rok 2018 może okazać się przełomowy.

Tesla vs Toyota – moce produkcyjne

Toyota jest jednym z największych producentów samochodów na świecie, który toczy twardy bój z Volkswagenem i aliansem Renault-Nissan-Mitsubishi o tytuł lidera branży – wymienione koncerny w 2017 roku wprowadziły na rynek między 10 a 11 milionów samochodów.

> Tesla Model 3 Performance – recenzja Electreka. A właściwie niekończące się pasmo zachwytów

Bloomberg wziął pod lupę obecną produkcję Tesli w Ameryce i zestawił ją z mocami Toyoty w tym samym regionie. Okazuje się, że firma Elona Muska wytwarzała w 2017 roku (czerwona kreska) mniej samochodów niż najmniejsza z fabryk Toyoty – średnio 1 949 aut tygodniowo.

Ale uwaga: już w bieżącym, 2018 roku, Tesla informowała o kolejnych rekordach produkcji. W pierwszej połowie udało się osiągnąć (uśredniony wynik według Bloomberga) poziom 3 378 egzemplarzy tygodniowo, co dało jej 48. miejsce spośród 70 fabryk. Do końca roku firma powinna dojść do poziomu 6 944 samochodów na tydzień, co da jej miejsce w pierwszej piętnastce fabryk motoryzacyjnych w Ameryce i lokatę między czwartą a piątą fabryką Toyoty.

Z innych ciekawostek: dwie linie znajdujące się najwyżej to fabryki Nissana w Stanach Zjednoczonych (tutaj +Suzuki) i Meksyku.

Warto poczytać: Bloomberg

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]