Fotograficy portalu Autocar uchwycili na zdjęciach nowego Peugeota 208 w maskowaniu. Zarzekają się, że samochód przejechał obok nich bezszelestnie, co sugerowałoby, że mamy przed oczyma auto w wersji elektrycznej. Elektryczny Peugeot 208 ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie.

Peugeot 208 (2019) – będzie zgrabnie?

Wygląd przodu i kształt sylwetki auta znamy już z jednej nieoficjalnej fotografii. Jeśli jest prawdziwa, nowy Peugeot 208 zapożycza układ świateł od większego Peugeota 508.

Z kolei sylwetka wydaje się czerpać z modelu 308, a wygląd tylnych świateł – z 3008/5008, co dobrze widać na szpiegowskich ujęciach Autocar i na wizualizacji wykonanej przez pismo Auto Bild (prawy górny róg oraz wideo).

Nowy Peugeot 208 powstał na platformie CMP, która posłużyła już jako baza dla DS 3. W wersji elektrycznej samochód będzie miał prawdopodobnie baterię o pojemności około 40-50 kWh, co powinno dać mu nie mniej niż 250 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Elektryczny Peugeot 208 i Opel Corsa-e w końcu stworzą w segmencie B realną konkurencję dla Renault Zoe.

> Wyprzedaże / używane Renault Zoe na OLX / Otomoto – trzy najciekawsze oferty [styczeń 2019]

Oficjalna premiera auta odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie 2019. Wersja elektryczna powinna trafić do sprzedaży w tym lub najpóźniej w 2020 roku.

Zdjęcia: (c) Autocar (zamaskowany samochód), CarBlogItalia (niebieski), AutoBild (miniaturka z czerwonym samochodem)

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]