Na portalu CarBlogItalia pojawiło się zdjęcie samochodu, który prawdopodobnie jest nowym Peugeotem 208. Auto ma nowe reflektory, LED-owe „kły” do jazdy dziennej i, co najważniejsze, zwiastuje wygląd modeli elektrycznych. Spalinowy Peugeot 208 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku, wersja elektryczna wejdzie do sprzedaży nie później niż w 2020.

Peugeot: Spalinowe? Elektryczne? Mają być podobne

W sierpniu 2018 roku dyrektor ds. projektowania w Peugeocie zapowiedział, że samochody elektryczne i spalinowe nie będą się od siebie szczególnie różnić. Zelektryfikowane lub elektryczne jednostki napędowe będą po prostu uzupełnieniem gamy silnikowej, ale nie wywołają wzorniczej rewolucji w firmie.

> Elektryczny Peugeot 208 ma wyglądać jak… wersja spalinowa

To sugeruje, że widoczny na zdjęciu nowy Peugeot 208 może być zarówno wersją spalinową, jak i elektryczną. To, że mamy do czynienia z tradycyjnym zespołem napędowym, podpowiada zarysowana niewyraźnie kratka grilla. W wariancie czysto elektrycznym atrapa chłodnicy zostałaby prawdopodobnie zaślepiona, żeby obniżyć opory powietrza samochodu i zwiększyć jego zasięg na baterii.

Elektryczny Peugeot 208 powstanie na platformie e-CMP, na bazie której zostanie zbudowany również DS 3 Crossback E-Tense i nowy Opel Corsa-e [nazwa robocza]. Silnik będzie miał moc około 110-140 KM, a bateria 40-50 kWh pojemności. Samochód będzie konkurował bezpośrednio z Renault Zoe, dlatego spodziewany zasięg auta wynosi około 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 2]