Na szwedzkim portalu Teknikens Varld pojawiło się zdjęcie, na którym widać samochód wyglądający jak nowe Volvo S60. Auto ma zostać zaprezentowane za kilka miesięcy i powszechnie wierzy się, że wejdzie do sprzedaży między innymi jako hybrydy plug-in Volvo S60 T6 Twin Engine i T8 Twin Engine.

Volvo S60 Hybrid: silniki i wszystko, co wiemy

Według portalu Teknikens Varld, zdjęcie zostało zrobione w fabryce Volvo w Torslanda. Na fotografii widać prawą tylną część samochodu. Światła nasuwają skojarzenie z Volvo S90, jednak auto jest mniejsze, a tablica rejestracyjna powędrowała nad błotnik – wszystko wskazuje na to, że jest to nowe S60.

Do Volvo S60 zawitają prawdopodobnie te same systemy napędowe, które znalazły się w V60. Niemal na pewno będą to dwie hybrydy plug-in oznaczone jako T6 Twin Engine i T8 Twin Engine, w których silniki spalinowe o pojemności 2.0 litra połączone zostaną z silnikami elektrycznymi i bateriami o pojemności 10,4 kilowatogodziny (kWh). W Volvo V60 generują one odpowiednio 335 i 385 koni mechanicznych mocy.

Wcześniej mówiono, że do S60 ma zawitać mniejszy zestaw napędowy T5 Twin Engine, w którym silnik spalinowy zostanie pomniejszony do 1.5 litra (3 cylindry). Teknikens Varld uważa jednak, że to mało prawdopodobne.

> Kiedy elektryczne Volvo XC40? Volvo: Będzie, będzie…

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]