Podczas Shanghai Auto Show 2019, które odbędzie się w kwietniu przyszłego roku, Volkswagen ma zamiar pokazać elektrycznego 7-osobowego SUV-a przeznaczonego na rynek chiński i amerykański. Auto nosi roboczą nazwę VW ID. Lounge, a brytyjski Autocar całkiem sporo już o nim wie – lub przynajmniej się domyśla.

Elektryczny VW ID. Lounge docelowo zastąpi Touarega i zawalczy z Teslą X?

VW ID. Lounge (ang. kanapa) znany jest właściwie z tylko jednego slajdu, na którym widać zarys wysokiego auta pod płachtą. Nazwa ID. Lounge – do niedawna „I.D. Lounge” – nie jest pewna, ponieważ od czasu publikacji slajdu „VW I.D.” zmienił się w VW ID. Neo, a „I.D. Cross” stał się ID. Crozzem.

Brytyjski portal Autocar twierdzi, że luksusowy elektryczny SUV Volkswagena ma zostać pokazany w Szanghaju w kwietniu 2019 roku (źródło). Samochód powinien „mieć wymiary zbliżone do Touarega”, jeśli jednak ma być luksusowy i siedmiomiejscowy, może okazać się, że pod względem długości przebije 5 metrów – co oznacza, że auto będzie konkurować bezpośrednio z Teslą Model X.

> Tesle będą ze sobą rozmawiały, żeby zwiększyć precyzję GPS

Do sprzedaży VW ID. Lounge ma wejść w 2021 roku, na starcie powinien być dostępny w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Po premierze może trafić w inne regiony świata niczym VW ID. Crozz, który początkowo miał być oferowany w Europie i Chinach (slajd powyżej), a teraz wiemy już, że zadebiutuje w USA.

Bateria ID. Lounge ma mieścić 111 kWh – to najwyższa dziś pojemność przewidywana przez platformę MEB. Zespół napędowy będzie składał się z dwóch silników, po jednym na oś, o mocy 204 KM (150 kW) każdy. Można się spodziewać, że minimalny zasięg auta na baterii wyniesie około 400 kilometrów.

Oprócz ID. Lounge w sprzedaży mają pojawić się dwa warianty ID. Crozza: ten z klasyczną sylwetką oraz wariant coupe.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4]