Z okazji czterdziestolecia fabryki w Bremie, Mercedes-Benz zorganizował festyn i zaprezentował między innymi zespół napędowy Mercedesa EQC. Na zdjęciu z łatwością można rozpoznać baterię oraz co najmniej jeden silnik napędowy samochodu.

Bateria i silniki Mercedesa EQC

Zdjęcia pojawiły się na TFF-Forum, niemieckim forum dyskusyjnym zrzeszającym miłośników i właścicieli Tesli. Widać na nich zarówno prototypowego Mercedesa EQC (właściwie: Concept EQ) zamkniętego w gablocie, jak i elektryczny zespół bateryjno-napędowy leżący na wózku i dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

> Elektryczny Mercedes EQC z mniejszym kamuflażem. Wygląda… dość normalnie [Motor1.com]

Na zdjęciach łatwo rozpoznać dużą płaską baterię (czarna) i silnik znajdujący się przy jednej z osi (fotografia na górze). Z kolei orurowana konstrukcja na drugim końcu baterii (fotografia na dole) zawiera falownik – urządzenie przekształcające prąd stały z baterii na pofalowany, który rozpędza silnik – wykonany przez ZF. Pod nim znajduje się silnik, a za nim widać chłodnicę płynu. Kolorem pomarańczowym wyróżniono przewody wysokiego napięcia:

Warto dodać, że orurowanie pełni tutaj prawdopodobnie tylko funkcję pomocniczą. Z pomocą rur stworzono szkielet, na którym można zamocować poszczególne elementy samochodu – normalnie podzespoły byłyby przykręcone do ramy auta.

Dane techniczne Mercedesa EQC są następujące: auto ma posiadać dwa silniki o łącznej maksymalnej mocy 408 KM (300 kW), momencie obrotowym 700 Nm oraz zaoferuje do 500 km zasięgu z baterii o pojemności co najmniej 70 kWh. Premierę samochodu przewidziano na 4 września 2018 roku:

> Premiera Mercedesa EQC 4 września w Sztokholmie. To będzie gorący miesiąc!

Ilustracje: (c) Bones / TFF Forum

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]