BMW zaprezentowało teaser BMW Vision iNext, czyli nowej linii samochodów elektrycznych. W odróżnieniu od klasycznie ukształtowanego BMW iX3, iNext prezentuje się raczej… nietypowo. Powtarzają się grube przetłoczenia znane z wcześniejszych teaserów i charakterystyczny nos auta. Sylwetka samochodu przywodzi na myśl modele GT marki.

BMW Vision iNext – charakterystyczny nos, muskularna sylwetka

iNext ma charakterystyczną, rozbudowaną w pionie obudowę atrapy chłodnicy (zdjęcie na górze) – ten wzór wyróżniał się już we wcześniejszych prezentacjach innych prototypów Vision Next. Nie wszystkim przypadł on do gustu, dlatego media spekulują, że finalne wersje zostaną mocno ugrzecznione i „znormalizowane”:

BMW i4 na prezentacjach BMW (po lewej) oraz „znormalizowany”, czyli taki, jakiego spodziewają się dziennikarze Autocar (po prawej)

Dotychczas spodziewaliśmy się, że BMW iNext będzie konkurentem Tesla Model 3, jednak na podstawie zdjęć i wideo trudno ocenić, z jakim typem nadwozia mamy do czynienia. Kabina samochodu wydaje się być dość niska, jak w typowym aucie osobowym. Z kolei duże koła i przetłoczenia na błotnikach podnoszą sylwetkę auta i upodabniają iNext do crossoverów / linii GT w BMW:

BMW iNext na teaserach BMW (c) BMW

BMW iNext na teaserze BMW (c) BMW

Auto ma zostać zaprezentowane 9 września 2018 roku w Monachium. Będzie można obejrzeć je na pokładzie Boeinga 777F, którym Vision iNext obleci cały świat.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.4]