BMW ujawniło wygląd BMW iNext, samochodu elektrycznego, który do produkcji ma trafić w 2021 roku. Niektóre spekulacje mówią, że auto miałoby konkurować z Tesla Model 3, ale jego kształt sugeruje, że głównym konkurentem – jeśli w ogóle – będzie raczej Tesla Model Y.

BMW iNext: muskularnie, futurystycznie, z dziwnym przodem

BMW iNext mocno nawiązuje do innych aut z serii BMW Vision, co widać szczególnie w linii okien i atrapie chłodnicy (źródło). Ta ostatnia jest bardzo charakterystyczna, internauci kojarzą ją z nosami najróżniejszych zwierząt. Mimo to iNext ma wyznaczać trendy projektowe w grupie, cegiełki, z których będą korzystać wszystkie marki w grupie:

BMW nie podało żadnych szczegółów technicznych samochodu. Podtrzymano jedynie deklarację dotyczącą wejścia na rynek w 2021 roku oraz obietnicę 700 kilometrów na jednym ładowaniu. Zasięg jest imponujący i nawet jeśli szacuje się go na podstawie procedury WLTP, samochód musiałby zostać wyposażony w baterię o pojemności 120-130 kWh.

Dach BMW iNext (c) BMW

BMW iNext – przód (c) BMW

Elektryczne BMW iNext – tył i bok samochodu (c) BMW

Kierownica BMW iNext

Wnętrze BMW iNext z gigantycznym przeszklonym dachem i wzorem tapicerki przypominającym omszałą skałę. Widoczne na siedzeniu koło to podświetlenie – siedzisko jest wrażliwe na dotyk i umożliwia rysowanie

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]