Opel Grandland X to pierwsza hybryda plug-in Opla. Samochód zapowiadany jest od 2017 roku, ale dopiero teraz ujawniono dane techniczne napędu hybrydowego. Auto oficjalnie zadebiutuje w ciągu najbliższych tygodni, a do klientów zacznie trafiać w roku 2020. Podobnie będzie wyglądać sytuacja z całkowicie elektrycznym Oplem E-Corsa.

Opel Grandland X Hybrid4: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Opel Grandland X Hybrid4 to crossover segmentu C-SUV, a więc samochód należący do tej samej klasy, co Toyota RAV4 Hybrid, Honda CR-V Hybrid czy Kia Niro Plug-in. Hybrydowy Opel wyposażony jest w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik spalinowy Euro 6d-TEMP o pojemności 1,6 litra i mocy 147 kW (200 KM). Oprócz niego auto posiada też dwa silniki elektryczne o mocy 80 kW (109 KM) każdy, co daje łączną moc zespołu napędowego wynoszącą 221 kW (300 KM). Bateria ma pojemność 13,2 kWh.

Przedni silnik elektryczny połączony jest z przednimi kołami za pomocą 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, tylny został zintegrowany z dyferencjałem i posiada tylko jedno przełożenie.

Zasięg Grandlanda X w trybie czysto elektrycznym ma wynosić 50 kilometrów według WLTP, co powinno przełożyć się na około 40 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym [obliczenia www.elektrowoz.pl]. Według cytowanych przez Opla niemieckich badań wystarczy on do zaspokojenia codziennych potrzeb 80 procent społeczeństwa.

> Opel E-Corsa zadebiutuje 4 czerwca 2019. Cena? Ma być „atrakcyjna”

Opel Granland X Hybrid4 pozwala na podróżowanie w trybie elektrycznym, hybrydowym (domyślny), ze stałym napędem na obie osie oraz sportowym. Producent chwali się jazdą z wykorzystaniem tylko pedału przyspieszenia (ang. one-pedal driving), włączając w to możliwość całkowitego zatrzymania auta w trybie Regeneration on Demand. Dla kierowcy oznacza to brak konieczności przenoszenia stopy na pedał hamulca.

Samochód oficjalnie zadebiutuje w ciągu kilku nadchodzących tygodni, a pierwsze egzemplarze powinny trafić do nabywców w roku 2020.

Oto ujęcia reklamowe samochodu (bez komentarza):

SUBSKRYBUJ: https://tinyurl.com/ybv4pvrx

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]