Prezes Opla, Michael Lohnscheller, oficjalnie poinformował, że Opel E-Corsa będzie miał światową premierę 4 czerwca 2019 roku. Samochód zyska „atrakcyjną cenę”, ale przedstawiciel firmy nie ujawnił, o jakiej dokładnie kwocie mowa. Na pewno ma to być auto przystępne, „dla ludu”.

Opel E-Corsa – brat-bliźniak czy mniejszy brat Peugeota e-208?

Opel E-Corsa (segment B) powstanie na tej samej platformie, co Peugeot e-208 i DS 3 Crossback E-Tense, czyli e-CMP. Dwa ostatnie modele wyposażone są w baterię o pojemności 50 kWh, ale w E-Corsie producent może zdecydować się na mniejsze akumulatory. Lohnscheller utrzymuje bowiem, że elektryczny Opel Corsa ma być oferowany w atrakcyjnej cenie i powinien stać się prawdziwym „samochodem elektrycznym dla ludu” – tymczasem koszty ogniw Li-ion stanowią dziś jedną z najważniejszych składowych ceny elektryka.

Zamaskowany Opel E-Corsa

Bardzo podobnych sformułowań używał Volkswagen przedstawiając platformę MEB. Firma otwarcie obiecywała skonstruowanie samochodów dla milionów, a nie za miliony. Co w pewnym sensie zrealizowano uruchamiając zapisy na VW ID.3:

> Volkswagen ID.3: cena, zasięg, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Zapisy na Opla E-Corsę prawdopodobnie ruszą w momencie premiery auta, czyli 4 czerwca 2019 roku. Rozpoczęcie dystrybucji samochodu zapowiedziano na grudzień 2019 roku. Jeśli producent dotrzyma obietnicy o atrakcyjności oferty, to cena Opla E-Corsa może rozpoczynać się w okolicy 100-120 tysięcy złotych dla wariantu w podstawowej wersji bateryjnej.

> Peugeot e-208 w cenie 25 900 euro we Francji. Katalogowo 33,7-34,1 tysiąca euro / ~150 tys. złotych?

Tuż po premierze małego elektryka, w sierpniu 2019 roku, ruszy produkcja Opla Grandland X, czyli hybrydy plug-in producenta w nadwoziu crossovera (segment C-SUV). Opel chce zelektryfikować całą gamę modelową do 2024 roku, Grupa PSA – do 2025 roku. Oznacza to wprowadzenie na rynek licznych modeli elektrycznych i hybryd.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]