Opel oficjalnie zaprezentował elektryczny wariant modelu Corsa: Opel Corsa-e. Samochód wykorzystuje rozwiązania z Peugeota e-208, posiada więc akumulatory o pojemności 50 kWh i oferuje 330 km zasięgu WLTP, czyli około 280-300 kilometrów zasięgu realnego.

Opel Corsa-e: specyfikacja, cena i wszystko, co wiemy lub czego się spodziewamy

Opel Corsa-e – co wiadomo już od dawna – powstaje na platformie e-CMP i dzieli rozwiązania z Peugeotem e-208 oraz DS 3 Crossback E-Tense. To raczej przeczucie niż potwierdzone informacje, ale spodziewamy się, że z całej tej trójki elektryczny Opel Corsa będzie samochodem najtańszym. Cena e-208 w Holandii zaczyna się od 159 tysięcy złotych, DS 3 – od 165 tysięcy złotych, dlatego zaryzykujemy twierdzenie, że nawet w najdroższym wariancie wyposażeniowym Corsa-e ulokuje się poniżej 150 tysięcy złotych.

Wydaje nam się również, że w ciągu roku cena Opla Corsy-e mocno spadnie, ponieważ okaże się, że popyt na tak drogie auto segmentu B jest dość ograniczony. Szczególnie, że od równowartości 130 tysięcy złotych będzie można kupić najtańszą edycję Volkswagena ID.3 (segment C) z baterią o pojemności 45 kWh.

Nowy Opel Corsa-e wyposażony jest w silnik o mocy 100 kW (136 KM) i momencie obrotowym 260 Nm, który rozpędza auto do 50 km/h w 2,8 sekundy oraz przyspiesza do 100 km/h w 8,1 sekundy. Ładowanie do 80 procent pojemności baterii ma trwać 30 minut, co sugeruje moce do 100 kW – tutaj również jest tak samo, jak w Peugeocie e-208.

> Skoda CitigoE iV – elektryczna Skoda na bazie VW e-Up już oficjalnie

Długość nowej Corsy została po staremu i wynosi 4,06 metra, ale linię dachu poprowadzono aż 4,8 centymetra niżej niż we wcześniejszej wersji, a fotel kierowcy znajduje się o 2,8 centymetra niżej. Co z miejscem na nogi? To się wkrótce okaże.

Samochód wyposażono w adaptacyjne reflektory LED oraz 7-calowy standardowy lub 10-calowy opcjonalny wyświetlacz LCD. Zamówienia na auto będzie można składać już za kilka tygodni, dostawy rozpoczną się tuż przed końcem 2019 roku. Na masową skalę samochód będzie dostępny w roku 2020.

 

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]