General Motors – firma-matka Buicka, ale też Opla do 2017 roku – zaprezentowała w Pekinie hybrydowego Opl… Buicka Velite 6. Samochód wygląda jak zmiksowany Opel Ampera i Insignia kombi z małymi akcentami Opla Ampera-e i aspiracjami do bycia crossoverem.

Buick Velite 6 – zapraszamy do Europy!

Buick Velite 6 to hybryda plug-in wyposażona w wolnossący silnik spalinowy o pojemności 1.5 litra oraz dwa silniki elektryczne. Auto posiada bezstopniową skrzynię biegów, czyli zestaw napędowy przypomina raczej klasyczną, równoległą hybrydę plug-in niż jej ciekawszą odmianę znaną z Opla Ampery/Chevroleta Volta [spekulacje www.elektrowoz.pl].

O pozostałych danych technicznych samochodu niewiele więcej wiadomo. Podane parametry sugerują jednak, że w aucie występuje sporo zapożyczeń z Ampery/Volta. A jeśli tak, to można się spodziewać, że bateria Velite 6 ma pojemność 16-18,5 kWh (10,3-14 kWh pojemności dostępnej dla użytkownika), tak jak Chevrolet Volt/Opel Ampera.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie [marzec 2018]

Samochód wejdzie do sprzedaży już w 2018 roku, wyłącznie na terenie Chin. Jako ciekawostkę należy dodać, że auto będzie mogło być otwierane i zamykane oraz uruchamiane z użyciem aplikacji mobilnej. InsideEVs spekuluje również, że pojawi się czysto elektryczna wersja Buicka Velite 6 – ale na jej temat niewiele wiadomo.

Dodajmy przy okazji, że nowy Opel Ampera raczej nie powstanie, a jeśli nawet, to nie będzie podobny do swojego poprzednika. W 2017 roku markę Opel od General Motors przejęła Grupa PSA.

Ilustracje: Buick Velite 6 (c) Buick, tył Buicka Velite 6 (c) InsideEVs

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]