Mitsubishi – należące obecnie do aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi – niespodziewanie zapowiedziało, że podczas salonu samochodowego Genewa 2018 pokaże nową wersję swojego flagowego SUV-a. Nowy Mitsubishi Outlander PHEV (2019) ma mieć większą baterię i zupełnie nowy silnik spalinowy o pojemności 2.4 litra.

Nowy Outlander PHEV (2019): bateria, silnik, wszystko, co wiemy

Bateria była jedną z pięt achillesowych hybrydowego Outlandera. Pojemność 12 kilowatogodzin (kWh) była wystarczająca do przejechania zaledwie 35,4 kilometrów na jednym ładowaniu (dane EPA).  Nowy Outlander PHEV (2019) ma mieć baterię o pojemności… 14 kilowatogodzin. Różnica nie jest szczególnie duża, ale powinna pozwolić na przejechanie około 40,7 kilometra na jednym ładowaniu.

> Dealerzy w Stanach proszą o więcej Mitsubishi Outlander PHEV. Auta schodzą na pniu!

Silnik Mitsubishi Outlander PHEV (2019) ma mieć 2.4 litra pojemności. Nie wiadomo, czy będzie to silnik z serii 4B1x znany z wcześniejszych modeli producenta, czy zupełnie nowa konstrukcja.

Auto po raz pierwszy zostanie zaprezentowane podczas salonu samochodowego Genewa 2018 w dniach 8-18 marca. A w sprzedaży nowy Outlander PHEV (2019) ma być dostępny jesienią 2018 roku. Cena samochodu nie jest jeszcze znana.

> Mitsubishi Outlander PHEV: CZY WARTO wybrać hybrydę plug-in?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 3.9]