Jak podaje portal Samar, późną jesienią 2018 roku trafi do polskich salonów Mitsubishi Outlander PHEV (2019). Nowy model wyposażony został w większy silnik spalinowy oraz powiększoną o 15 procent baterię.

Nowy Outlander PHEV: bateria po nowemu, cena po staremu?

Bateria nowego Outlandera PHEV ma 13,8 kWh pojemności, dzięki czemu w trybie czysto elektrycznym auto powinno przejechać około 40 kilometrów. Jednocześnie pod maskę trafił silnik benzynowy 2.4 litra pracujący w cyklu Atkinsona zamiast 2.0 litra (w trybie Otto) z poprzedniej wersji.

Cena Mitsubishi Outlandera PHEV (2019) ma pozostać na niezmienionym poziomie. Według informacji podawanych przez portal Samar, auto trafi do salonów w Polsce późną jesienią bieżącego roku.

Warto przy okazji dodać, że hybrydowe Mitsubishi w nowej wersji prawdopodobnie nie będzie się kwalifikowało do zwolnienia z podatku akcyzowego. Zgodnie bowiem z nowelizacją Ustawy o elektromobilności, nad którą aktualnie trwają prace, zwolnieniu z akcyzy mają podlegać wyłącznie samochody z silnikami o pojemności do 2.0 litra.

> Nowy Outlander PHEV czy Porsche Panamera Hybrid wkrótce bez zwolnienia z akcyzy? [nowelizacja]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.6]