Na zdjęciach Mercedesa klasy A, który ma wejść do sprzedaży w 2018 roku, internauci zauważyli coś ciekawego. Informacja wyświetlana na jednym z liczników sugeruje, że nowa A-klasa będzie dostępna także jako hybryda plug-in.

Liczniki i wnętrze nowej klasy A Mercedesa

Obrotomierz Mercedesa w dolnej części wyświetla coś, co wygląda jak licznik pozostałego zasięgu w trybie jazdy czysto elektrycznej (ilustracja na górze). Widoczna na ekranie liczba „36 km” sugeruje, że samochód jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu 48 kilometrów.

Poza tym wnętrze nowej klasy A wygląda dość dziwacznie i jest wyraźnie zdominowane przez podświetlone diodami okrągłe nawiewy. Duży panel z licznikami staje się powoli standardem we wszystkich segmentach Mercedesa, jest już obecny w nowej S-klasie i E-klasie. Nie jest szczególnie estetyczny, ale tutaj wiele zależy od projektantów w finalnej wersji:

Miejmy nadzieję, że napęd hybrydowy stanowi tylko etap przejściowy, by uczynić zadość coraz bardziej rygorystycznym normom emisji na terenie Unii Europejskiej. Docelowo klasa A powinna „zlać się” z samochodem całkowicie elektrycznym, Mercedesem EQA:

> Elektryczny Mercedes EQA [WIDEO] na nowych ujęciach

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]