Portal Car and Driver zdobył zdjęcia nowego elektrycznego crossovera, który uzupełni ofertę General Motors. Samochód ma powstać na bazie Chevroleta Bolta, będzie produkowany w tej samej fabryce w stanie Michigan (USA) i powinien trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch lat.

Chevrolet Bolt SUV – trochę większy, bardziej „zaawansowany”

Z fotografii wynika, że krewniak Bolta będzie miał nadwozie pomiędzy crossoverem a wysokim hatchbackiem. To zresztą charakterystyczna cecha samochodów elektrycznych: nawet te, które nie udają, że są SUV-ami, mają wysoko poprowadzoną linię dachu – gdzieś bowiem trzeba zrekompensować kilkadziesiąt centymetrów podłogi zabrane przez baterię.

Oceniając na podstawie sylwetek ludzi znajdujących się w środku można zaryzykować twierdzenie, że auto będzie celowało w segment C/C-SUV, czyli stanie do walki raczej z Volkswagenem ID.3 i Kią e-Niro niż z Hyundaiem Kona Electric. Dziennikarze, którzy zajrzeli pod spód samochodu, zauważyli odstającą baterię oraz pustą przestrzeń przy tylnej osi. Czyli w obecnej postaci auto ma napęd na przód – dokładnie tak samo jak Bolt.

Nowy elektryk General Motors ma powstać na „zaawansowanej” platformie Chevroleta Bolta, która dziś oferuje 57 kWh baterii (pojemność całkowita: 60 kWh) oraz 383 kilometry zasięgu na jednym ładowaniu. Nawet jeśli obudowa akumulatorów pozostanie po staremu, kolejna generacja ogniw litowo-jonowych powinna pozwolić na uzyskanie pojemności około 70+ kWh. Dzięki niej może udać się spełnić obietnicę prezesa General Motors z 2017 roku o „pożądanych i opłacalnych [dla firmy] pojazdach” o zasięgu 480+ kilometrów w 2021 roku.

Warto zobaczyć: Photos of the 2021 Chevrolet Bolt EUV Prototype

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]