Portal PushEVs dotarł do slajdu Hyundaia, który streszcza najważniejsze zmiany w modelu Ioniq Electric (2020). Wynika z niego, że samochód będzie miał baterię o pojemności 38,3 kWh, a jego zasięg wyniesie 378 kilometrów według NEDC. Jak to się przekłada na realny zasięg nowego Hyundaia Ioniq Electric? Policzmy.

Nowy Ioniq Electric, czyli na poziomie Leafa

378 kilometrów według procedury NEDC oznacza około 254 kilometry zasięgu realnego w trybie mieszanym. I około 300 kilometrów według europejskiej procedury WLTP, która dobrze oddaje zasięg samochodu przy jeździe miejskiej. Co oznacza, że Hyundai Ioniq Electric (2020) dogoni swojego głównego konkurenta, Nissana Leafa, ale jeśli go wyprzedzi, to różnice będą niewielkie.

> KATOWICE. Akcja „Smog” i 20 procent (!) zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

A jak to jest z pojemnością akumulatorów? Dotychczas Hyundai podawał pojemności użyteczne (tj. do wykorzystania przez użytkownika), dlatego spodziewamy się, że 38,3 kWh również jest wartością tego rodzaju. Oznaczałoby to, że Ioniq Electric (2020) dogoni Leafa i… zatrzyma się na jego poziomie – użyteczna pojemność akumulatorów elektrycznego Nissana Leafa 40 kWh też wynosi około 38 kWh.

Nowy Ioniq w wersji Hybrid i Plug-in Hybrid ma zadebiutować w lipcu 2019 roku. Wersja elektryczna ma się pojawić we wrześniu 2019 roku (kolumna „SOS” na slajdzie). Wszystkie samochody przejdą facelifting świateł z przodu, tyłu i wnętrza. Nie zmieni się silnik spalinowy, natomiast dane techniczne nowego silnika elektrycznego nie są jeszcze znane.

> Hyundai odświeża linię Ioniq. Nowe światła, odświeżona konsola centralna. Będzie większa bateria?

Pojawiają się spekulacje, że gniazdo ładowania w samochodzie zostanie przeniesione na przód – ale to tylko plotki. Nie wiadomo również, czy producent utrzyma możliwość ładowania z mocą około 70 kW, czy może zdecyduje się na podbicie jej do 100 kW. Bateria samochodu w obecnej wersji jest chłodzona powietrzem, więc można się spodziewać, że w nowej wersji taka pozostanie – ale to również tylko spekulacje.

> Jak są chłodzone baterie w samochodach elektrycznych? [SPIS modeli]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]