Podczas salonu w Pekinie 2018, Volvo oficjalnie zaprezentowało model XC40 T5 Twin Engine. „Twin Engine” to oznaczenie producenta na hybrydy plug-in – jednak dokładne parametry samochodu nie są znane.

Volvo: „50 procent elektryków w 2025 roku”

Volvo zauważyło, że temat samochodów elektrycznych jest niezwykle nośny marketingowo. Przy każdej premierze nowego modelu lub wariantu, Volvo składa jakąś obietnicę. Tak jest i tym razem: firma zadeklarowała, że w 2025 roku 50 procent sprzedawanych przez nią aut będą stanowiły samochody elektryczne. Równocześnie na rynku zadebiutowało Volvo XC40 T5 Twin Engine.

> Elektryczne BMW iX3: bateria 70 kWh, ładowanie 150 kW, moc 272 KM [GALERIA]

Nowe Volvo XC40 T5 Twin Engine… jest. I właściwie niewiele więcej o nim wiadomo. Samochód prawdopodobnie został wyposażony w trzycylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1.5 litra. Oprócz tego auto posiada silnik elektryczny, baterię o pojemności kilku kWh i będzie dzieliło platformę z Lynk & Co. Szczegóły na temat nowego modelu mają zostać podane wkrótce.

Dla porównania: Volvo XC40 T5 (bez „Twin Engine”) wyposażone jest w silnik spalinowy o pojemności 2.0 litra i dysponuje mocą 249 koni mechanicznych (183 kW). Bazowa wersja modelu kosztuje w Polsce 185,4 tysiąca złotych.

Na ilustracji: Volvo XC40 T5 (c) 冠儀試車日記 / YouTube

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]