W trakcie salonu Detroit Auto Show, który będzie miał miejsce w styczniu 2018 roku, Infiniti pokaże nowy model samochodu. Na podstawie wypowiedzi szefa zespołu projektowego Infiniti, niektórzy obserwatorzy rynku spekulują, że będzie to hybryda lub nawet pierwsze czysto elektryczne auto producenta.

Nowe Infiniti i znowu „Q80”?

Do niedawna Infiniti utrzymywało, że z samochodami elektrycznymi poczeka do momentu, gdy auta będzie można ładować bezprzewodowo. Bezstykowe ładowarki już są, a Infiniti zapowiedziało, że wprowadzi do produkcji swój pierwszy samochód elektryczny w 2019 roku. Czy zobaczymy go na wystawie Detroit w przyszłym roku?

W 2014 roku Infiniti prezentowało już limuzynę z najwyższej półki: Infiniti Q80 (zdjęcie na górze). Podczas wystawy Tokio 2017, Alfonso Albaisa – szef zespołu projektowego Nissana i Infiniti – podkreślił, żeby w Detroit nie spodziewać się konwencjonalnego sedana, a raczej czegoś seksownego, co na obecnym rynku przyjęło kształt czterodrzwiowych coupe.

Wspomniał też, że w nowym samochodzie pojawią się zupełnie nowe technologie, co podsyciło spekulacje dotyczące pierwszego elektrycznego modelu marki. W końcu firma może korzystać z wszystkich doświadczeń Nissana z Leafem.

Salon Detroit będzie miał miejsce w styczniu 2018 roku.

> Porsche Panamera Hybrid – gorsze niż Tesla Model S, ale za to droższe

Na zdjęciach: wizja Infiniti Q80 Inspiration zaprezentowany w 2014 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Prototypy samochodów elektrycznych – zalajkuj i SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]