Tuż przed rozpoczęciem targów LA Auto Show 2017, Volkswagen zaprezentował rodzinne zdjęcie wszystkich swoich samochodów elektrycznych z linii I.D. To potwierdza, że wszystkie trzy auta zostaną zaprezentowane w Los Angeles.

Nowe elektryczne Volkswageny I.D.

Rodzina samochodów elektrycznych Volkswagena to dziś VW e-Up! oraz VW e-Golf, nie uwzględniając z oczywistych względów hybryd. VW e-Golf jednak ma zniknąć w 2020 roku, gdy do sprzedaży trafi hatchback VW I.D. Auto będzie nawiązywać do Golfa, ale zostanie zbudowane na zupełnie nowej platformie MEB, którą zaprojektowano z myślą o samochodach elektrycznych.

Między 2019 a 2021 ma zadebiutować także elektryczny crossover, VW I.D. Crozz. O ile VW I.D. hatchback pojawi się prawdopodobnie tylko w Europie, o tyle Crozz ma wystartować najpierw w Stanach Zjednoczonych.

> VW I.D. Crozz – CENA: od 170 tysięcy złotych! Recenzja WIDEO I.D. Crozz [YouTube]

Samochody elektryczne już zawsze bez lusterek?

Ostatni na rynku ma się pojawić VW I.D. Buzz, czyli elektryczny Volkswagen Transporter nawiązujący do dawnego „Bulli”. Ten zadebiutuje w 2022 roku, choć wygląda na to, że jest gotowy wcześniej niż jego bracia. Co ciekawe, żaden z prezentowanych samochodów nie ma już lusterek, bez których bok auta wydaje się nieco… łysy. Podobne wrażenie można odnieść oglądając bok nowej Tesli Roadster.

Wszystkie trzy elektryczne VW I.D. będzie można obejrzeć na LA Auto Show 2017.

> Volkswagen MOŻE być liderem produkcji samochodów elektrycznych. Najpierw VW I.D. Buzz, teraz VW I.D. Beetle?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Polski samochód elektryczny na licencji Tata Motors mógłby wyglądać tak:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.8]