Audi zaprezentowało garść zdjęć obecnej gamy elektrycznych Audi. Wśród nich pojawiła się częściowo zamaskowana sylwetka kolejnego modelu, który wygląda jak zapowiadane od lat Audi e-tron Sportback lub zupełnie nowe Audi A7 e-tron. Obydwa modele wydają nam się całkiem prawdopodobne.

Nowe Audi: atrapa chłodnicy z e-tron Quattro, światła wąskie jak w e-tron GT?

Na zaprezentowanych przez Audi zdjęciach widać (od lewej) Audi Q4 e-tron, zamaskowany model, Audi e-tron GT oraz Audi e-tron Quattro.

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z osobowym modelem kojarzącym się z [aktualnie nieistniejącym] Audi A7 e-tron. Producent może jednak robić nam psikusa odpowiednio dobierając perspektywę: zamaskowany model może tylko sprawiać wrażenie limuzyny na tle Audi e-tron GT (w głębi). Dokładnie tak samo, jak Audi Q4 e-tron (po lewej) wydaje się większe od Audi e-tron Quattro (po prawej) – chociaż dane techniczne mówią, że jest mniejsze.

Innymi słowy: to może być limuzyna coupe, ale może też być odpowiednio ustawione Audi e-tron Sportback:

Nieostry samochód na nowych zdjęciach (c) Audi

Audi e-tron Sportback (Elaine), czyli odświeżone Audi e-tron Quattro w innym wariancie nadwoziowym (c) Audi

Pozostałe samochody prezentowane są w różnych konfiguracjach, jednak zamaskowany model w najlepszym razie ukazuje tylko lewą część swojego przodu. Warto tutaj zwrócić uwagę, że kształt wysięgników z kamerami (zamiast lusterek) jest zbliżony do tego, który znamy już z Audi e-tron Quattro, a wąskie światła nawiązują do starszych prezentacji Audi e-tron Sportback / Elaine:

Gama elektrycznych Audi. Od lewej: zapowiadany model, Audi e-tron GT, Audi e-tron Quattro, Audi Q4 e-tron (c) Audi

Elektryczne Audi. Od lewej: nowy model, Audi e-tron GT, Audi e-tron Quattro, Audi Q4 e-tron (c) Audi

Starsze teasery (prototypy?) Audi e-tron Sportback z początku 2018 roku. Zwróć uwagę na „kropkowanie” w górnej części reflektorów i porównaj ten wzór z obecnymi teaserami samochodów (powyżej) (c) Audi

Audi oficjalnie zdradziło, że model „Sportback” został stworzony na bazie platformy PPE rozwijanej we współpracy z Porsche (źródło).

> Mam swoje lata, jeżdżę Audi A7, przetestowałem Tesla Model 3 i… oto moje wrażenia [Czytelnik lotnik1976, cz. 1/2]

Aktualizacja 2019/10/07. Zaktualizowaliśmy tekst o oficjalną informację od Audi

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]