Toyota Aygo jest dziś jedynym modelem producenta w Europie, który nie posiada opcjonalnego napędu hybrydowego. Dlatego Toyota sugeruje, że kolejna generacja może zostać zelektryfikowana. Ale portal Automotive News idzie o krok dalej i spodziewa się, że może chodzić o napęd całkowicie elektryczny.

Elektryczna Toyota Aygo na początku przyszłej dekady?

Prezes Toyota Europe, Johan Van Zyl, jest zadowolony z Toyoty Aygo, bo samochód przyciąga do marki młodzież. Zapowiada również, że producent nie planuje wyjścia z tego segmentu – choć inne marki już się na to zdecydowały (źródło).

Van Zyl zasugerował, że skoro w niektórych miastach pojawiają się strefy o zerowej emisji (w Polsce: strefy czystego transportu), producent powinien zabezpieczyć się na tę okoliczność zelektryfikowanym wariantem modelu. Szczególnie, że Toyota Aygo jest samochodem miejskim.

Prezes Toyota Europe nie mówi wprost o elektrycznej Toyocie Aygo, ale Automotive News przypomina, że już w 2018 roku prezes Citroena zapowiedziała, że nowa generacja najmniejszego C1 może być elektryczna. Tymczasem Citroen C1, Peugeot 108 i Toyota Aygo wyjeżdżają z jednej i tej samej wspólnej fabryki Toyoty i Grupy PSA w Kolinie w Czechach – czyli Aygo faktycznie mogłaby zostać całkowicie zelektryfikowana.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych – zupełnie NOWE WIEŚCI [tylko na www.elektrowoz.pl]

Do 2021 roku Toyota chce wprowadzić do Europy trzy modele aut elektrycznych. Jeden z nich już znamy, to Lexus UX 300e. Automotive News twierdzi, że drugim może być Toyota Proace, która wytwarzana jest w zakładach Grupy PSA. Trzecim modelem może być elektryczna Toyota C-HR, która została już oficjalnie przedstawiona w Chinach.

Zdjęcie otwierające: obecna generacja Toyoty Aygo, zdjęcie w treści: Toyota C-HR EV, elektryczna Toyota C-HR (c) Toyota

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]