W konfiguratorze Tesli – Tesla Design Studio – pojawiła się nowa opcja: „Bateria średniego zasięgu” (ang. „Mid Range Battery”). Auto oferuje o 81 kilometrów zasięgu mniej i jest o 4 tysiące dolarów tańsze niż dotychczasowy Model 3 Long Range z napędem na tył. Ten ostatni jednak już wypada z oferty, więc CENY ROSNĄ.

Ceny Tesla Model 3: 180 / 230 / 250 275 tysięcy złotych

Kiedy miesiąc temu liczyliśmy szacunkowe ceny Tesla Model 3 w Europie, zakładaliśmy, że producent utrzyma politykę cenową z Modelu S i X również w Modelu 3. Spodziewaliśmy wtedy, że koszty zakupu auta w Polsce powinny być następujące:

  • około 250 tysięcy złotych za wariant z baterią 75 kWh i zasięgiem 499 km w najbardziej podstawowej wersji (=od 49 tysięcy dolarów),
  • około 180 tysięcy złotych za niedostępny dziś wariant z baterią 50 kWh i zasięgiem ~350 km (=35 tysięcy dolarów).

Teraz jednak producent dokonał małego przetasowania. W ofercie pojawił się wariant z napędem na tył i baterią „średniego zasięgu”, natomiast znika z niej Model 3 Long Range z napędem wyłącznie na tył. Zamiast tego ostatniego dostępna będzie wyłącznie wersja Dual Motor (AWD, dwa silniki, po jednym na oś), która oczywiście jest droższa.

> Tesla Model 3 Dual Motor (AWD) w cenie od 54 tysięcy dolarów. W Polsce byłoby to 274 tysięcy złotych

W efekcie tych zmian nowe ceny Tesli 3 po przeliczeniu na polskie warunki powinny kształtować się następująco:

  • około 180 tysięcy złotych (35 tysięcy dolarów) za niedostępny dziś wariant Tesla Model 3 Standard Range z baterią 50 kWh i zasięgiem 350 km,
  • około 230 tysięcy złotych (45 tysięcy dolarów) za wariant Tesla Model 3 Mid Range o pojemności około 63 kWh i z zasięgiem 418 kilometrów,
  • około 275,5 tysiąca złotych (54 tysiące dolarów) za wariant Tesla Model 3 Long Range Dual Motor z baterią o pojemności 75 kWh i z zasięgiem 499 km.

Dotychczasowy Tesla Model 3 Long Range z napędem na jedną oś ma być dostępny jeszcze tylko przez około tydzień, dowiedział się portal Electrek (źródło).

> Tesla Model Y: gigantyczne przebiegi i 15 razy krótsze okablowanie ułatwiające automatyzację

Wersja Model 3 Mid Range (MR) ma być oferowana na razie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a czas jej dostawy szacowany jest obecnie na 6-10 tygodni. W związku z wprowadzeniem auta na rynek nie wiadomo, czy Model 3 ze standardową baterią w podstawowej cenie 35 tysięcy dolarów kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]