Szef Tesli wielokrotnie zarzekał się, że spotkania z akcjonariuszami nie służą do prezentacji i rozmów o nowych produktach. Właśnie złamał tę zasadę. Pokazał profil nowej, prawdopodobnie „taniej Tesli” i ujawnił, że firma pracuje nad dwoma modelami. Auto widoczne na obciętym w połowie obrazku „jest już budowane”. Nam z zarysu przypomina ono Volkswagena Trinity w pierwotnej wersji, jeszcze przed decyzją o wtłoczeniu weń w nadwozie typu SUV, która pojawiła się wraz z nowym prezesem.

Oto nowa Tesla

Na otwarciu znajduje się ilustracja w wersji rozjaśnionej, tutaj zamieszczamy taką bez modyfikacji. Warto zwrócić uwagę, że auto ma na ostro odcięty skos przodu i tył, może być więc zarówno crossoverem ze spojlerem, jak też sedanem. Poniżej zamieszczamy ilustrację pokazującą pierwotną linię VW Trinity. Zarysy obydwu aut są do siebie uderzająco podobne, co w dużej części musi wynikać z aerodynamiki:

Nowa Tesla (c) Tesla

VW Trinity (c) Volkswagen

Zgodnie ze słowami Elona Muska, nowy samochód „jest już budowany”, nie „projektowany”, przeszedł zatem pozytywnie wstępne etapy procesu, którego finałem jest linia produkcyjna w fabryce. „Budowanie” ma wiele znaczeń, może symbolizować finalną wersję prototypowania lub przygotowanie automatyki do ostatecznego montażu.

Wizualnie auto przypomina Teslę Model Y, co zresztą pasuje do wcześniejszych zapowiedzi, że „tania Tesla”/Tesla Model 2 [określenia robocze] będzie zmniejszonym wariantem elektrycznego crossovera. Z dawnych szkiców i deklaracji wynika, że może chodzić o auto segmentu C-SUV, a więc wyjątkowo popularną klasę aut na Starym Kontynencie.

Oprócz zaprezentowanego wyżej renderingu profilu Tesla pracuje obecnie nad jeszcze jednym samochodem. Obydwa mają się w sumie sprzedawać w liczbie 5 milionów egzemplarzy rocznie, co oznacza produkty masowe i raczej przystępne cenowo. Dodajmy, że w 2022 roku Tesla sprzedała nieco ponad 1,3 miliona samochodów, więc mówimy o niemal czterokrotnie wyższej sprzedaży.

Nota od redakcji Elektrowozu: dziś liczba publikacji będzie bardzo mocno ograniczona, może wynieść zaledwie 1-2 artykuły w ciągu całego dnia. Jesteśmy na Kia Brand Summit w Frankfurcie, gdzie pokazano nam nową Kię Picanto oraz Kię EV9. Embargo na informacje dotyczące drugiego z tych modeli wygasa z końcem maja. Wracamy dziś w nocy.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.1]