Według najnowszych informacji, nowa elektryczna Kia Soul EV (2019) wykorzysta platformę Hyundai Kona Electric i Kia Niro EV. Ma to pozwolić na osiągnięcie zasięgu 300 kilometrów na jednym ładowaniu. To o 67 procent więcej niż w modelu 2018 i aż dwa razy więcej w porównaniu do wersji z poprzednich lat!

Kia Soul EV wróci do gry?

W ostatnich latach Kia Soul EV – na niektórych rynkach zwana również Kia Soul Electric – nie rozpieszczała zasięgiem. Samochód oferował zaledwie 150 kilometrów na jednym ładowaniu. Było to więcej niż podstawowa wersja Nissana Leafa z baterią o pojemności 24 kilowatogodzin (kWh), ale mniej niż oferował wariant z baterią 30 kWh.

W tegorocznym modelu Soul EV (2018) powiększono nieco baterię (27 -> 30 kWh), a zasięg urósł do 179 kilometrów. Jednak na tle nowego Leafa to nadal zbyt mało. Dlatego Kia podjęła ponoć decyzję zmianach: nowa Kia Soul (2019) ma wykorzystywać platformę Hyundaia Kona, co oznacza, że bateria będzie miała co najmniej 39,2 kWh pojemności. Zasięg auta ma wynieść około 300 kilometrów*).

Trzecia generacja modelu powinna zostać oficjalnie zaprezentowana w drugiej połowie 2018 roku. Nie wiadomo, czy samochód od razu trafi do sprzedaży, wiadomo natomiast, że w modelu nie będzie stosowane złącze ładowania CHAdeMO.

*) Zasięg „300 kilometrów” obecny w informacji prasowej Hyundaia Kona Electric to prawdopodobnie zasięg według procedury WLTP. Co oznacza, że realny zasięg [EPA] będzie niższy.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]