Kia zaprezentowała zdjęcia nowej Kii Sorento. Ten SUV, o którym wielokrotnie mówiło się jako o ciekawej opcji dla rodziny, w odświeżonej wersji ma zyskać wersję zelektryfikowaną. Nie jest do końca jasne, czy będzie to zwykła stara hybryda (HEV), czy może wersja ładowana z gniazdka (PHEV).

Kia Sorento (2021): unowocześniona i delikatnie udziwniona

Kia Sorento III generacji uważana była za godne rozpatrzenia auto rodzinne, ponieważ oferowała sporo przestrzeni we wnętrzu (segment D-SUV, 2,78 metra rozstawu osi), 7 miejsc i napęd na obie osie w standardzie przy cenie zaczynającej się od 150 tysięcy złotych. Jednak nie wszystkim przypadało do gustu to, że auto dostępne jest w Polsce wyłącznie z silnikami Diesla o pojemności 2,0 lub 2,2 litra.

> Japoński inżynier pracujący dla dużego producenta samochodów: Komputer Tesli? Nie możemy/umiemy takiego zrobić

Nie wiadomo, czy w najnowszej wersji silniki Diesla znikną, bo stanowiły podstawę sukcesu modelu – uważano je za niezawodne i ekonomiczne przy rozsądnym traktowaniu. Wiadomo już jednak, że Kia zaprezentuje w Genewie nową generację, Kię Sorento IV, z napędem w wersji zelektryfikowanej.

Spekulacji jest mnóstwo, od hybrydy uproszczonej (ang. mild hybrid), przez klasyczną, aż do wersji plug-in. Nieoficjalnie mówi się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant plug-in, żeby przejąć część rynku zajmowanego przez starzejącego się Outlandera PHEV – ale w tej chwili to tylko plotki.

Znamy już natomiast wygląd auta. O ile z przodu jest ciekawiej i nowocześniej, o tyle z tyłu coś dziwnego stało się ze światłami:

Do zmian doszło również we wnętrzu, ale tutaj zrobiło się stylowo i bardziej technologicznie. Pojawiła się też tapicerka wykonana z kremowej skóry. Dotychczas w Europie oferowano przede wszystkim czerń, a w najbogatszych wariantach, a beże pojawiały się w najdroższych pakietach na wybranych rynkach:

Kia Sorento (2021) zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Genewie (GIMS 2020), które odbywają się w dniach od 5 do 15 marca 2020 roku. Pokazy dla prasy będą miały miejsce wcześniej.

> Kia Ceed Plug-in dostępna. Cena? Od 127 990 zł. Jest też XCeed Plug-in w cenie od 129 990 zł

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]