Na salonie samochodowym Genewa 2018 Kia zaprezentuje nowy model Kia Ceed 3. generacji. Według dobrze potwierdzonych informacji, początkowo auto będzie dostępne wyłącznie z silnikami spalinowymi w systemem uproszczonej hybrydy.

Kia Ceed (2018): silniki, dane techniczne, wszystko, co wiemy

Kia Ceed III będzie dostępna wyłącznie z silnikami spalinowymi: dieslem i benzynowym. Żeby jednak obniżyć normy emisji, auto będzie posiadało instalację o napięciu 48 woltów i system uproszczonej hybrydy. To oznacza, że w korku i przy niewielkich szybkościach – do kilku kilometrów na godzinę – samochód będzie mógł jeździć wyłącznie o napędzie elektrycznym.

Silniki spalinowe mają oferować moc od 90 do około 200 koni mechanicznych, natomiast z zapowiedzi nie wynika, żeby samochód miał się pojawić w wersji hybrydowej. Kia wyraźnie postawiła na elektryfikację droższych crossoverów jak Kia Niro EV czy Kia Stonic. Natomiast Kia Ceed najwyraźniej musi trzymać poziom cenowy, żeby nie zniechęcić odbiorców, o których Kia tak ostro walczyła w ostatnich latach.

Premiera nowej generacji Kia Ceed odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie, który ma miejsce w dniach 8-18 marca 2018 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 25 głosów Średnia: 4.4]