Na fanpage Kii pojawił się teaser samochodu elektrycznego, który ma być nowym koncepcyjnym modelem koreańskiego producenta i który ma zostać pokazany na targach w Genewie. Patrząc na sylwetkę trudno ocenić, czy będzie to crossover, duży SUV, czy może muskularne auto osobowe. Wiadomo natomiast, że równolegle zadebiutuje Kia Xceed.

Nowa elektryczna Kia: Xceed?

Kia Xceed (żółto-czarna ilustracja) to Kia Ceed o bardziej muskularnym nadwoziu, podniesionym zawieszeniu i na większych kołach – czyli Kia Ceed przerobiona na crossover. Motor1 spekuluje, że Xceed otrzyma silniki benzynowe 1.0 i 1.4 l oraz 1.6-litrowego diesla, ale być może pojawi się też wariant elektryczny.

Kia Xceed, teaser (c) Kia

Porównując przodu obu samochodów można odnieść wrażenie, że obecny teaser i wcześniejsza przerobiona fotografia Kii Xceed (powyżej) mogą mieć ze sobą trochę wspólnego. Te wspólne cechy pasowałyby do plotek, że Kia Xceed Sportwagon (czyli kombi) ma się pojawić w wariancie czysto elektrycznym.

Dwa teasery samochodów Kia. Model na górze to Xceed (c) Kia

Z drugiej strony: brązowawa sylwetka auta z późniejszego teasera może po prostu przedstawiać jakąś muskularną limuzynę, na przykład unowocześnioną elektryczną Kię Stinger. Gdyby koreański producent poszedł tą drogą, nie uniknąłby porównań z Teslami, w tym szczególnie z Modelem S.

Salon samochodowy w Genewie rozpocznie się prezentacjami dla prasy 5 marca 2019 roku. Dla zwiedzających będzie czynny od 7 marca 2019 roku.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [luty 2019]: najtańszy Smart EQ, najdroższa Tesla X

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]